Adriana Lima’ya Benzemek İstemek

Bir arkadaşım geçenlerde bir tanıdığının kızının resmini göstermek için kızın sosyal medya hesaplarından birini açtı. Bir de ne göreyim? Adriana Lima klonlanmış da hesap açmış  gibi. Yazma gereği duydum, çünkü internet sahte Adriana Lima görünümlü genç kızlardan geçilmiyor.

Adriana Lima çok güzel bir kadın, orası gerçek. Sanırım bir kaç estetik müdahaleyle Türk kızları için ona benzemek de zor değil. Ya da en çok Lima’ya benzemek istiyorlar, onu bilemiyorum. Kızlarımız yüzlerine hiç olmayan oyulmuş burunlar, aşırı doldurulmuş dudaklar ve renkli lenslerle top modele benzeyeceklerine, aksine karikatürleşiyorlar.

Küçücük kızlara bu müdahaleleri yapan plastik cerrahlar, mutlaka müşteriyi memnun etmeye çalışıyor. Yüzün geri kalanıyla uyum içinde olmayacak, ilk bakışta instagram fotoğrafından bile ‘ben sahteyim’ diyecek burun yapmayı reddetseler ne iyi olur. İşinin ehli olan zaten bunu yapmıyor.

Genç kızlar etraflarındaki dünyaca ünlü ve güzel kadınlara bir baksa hepinin dişinden tutun da, burnuna, ne bileyim kulağına kadar kusurları olduğunu görecekler.

İnsanı güzel kılan da o kusurlarıyla birlikte yakaladığı uyum, bütünlük, hatta başkasına benzememe hali değil mi?

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir