rakip

Allah Herkese İyi Rakip Versin

Geçen gün F1 pilotu Schumacher’in komadan çıkışı ile ilgili yazdığım yazı vardı ya.. Hani bundan sonra hayatını nasıl sürdüreceği ile ilgili..

O akşam, ‘Rush’ı izledim. Türkiye’de geçen sene ‘Zafere Hücum’ adıyla gösterilmiş . Formula 1 yarışlarındaki en büyük iki rakibin gerçek hikayesini anlatıyor.

Ülkemizde Baltalı ilah Thor’la tanınan Chris Hemsworth, karizmatik İngiliz pilot James Hunt’ı canlandırıyor. Avusturyalı ezeli rakibi Niki Lauda’yı da Daniel Brühl.

Niki Lauda, ölümden döndüğü kazanın ardından, yanmış bedeni ve ciğerlerine rağmen tedavi olur ve pistlere geri döner. Bunun üzerine ezeli rakibi Hunt’la aralarında geçen konuşmada şunları der:

‘Tedavim acılıydı. Ciğerlerim pompalanırken bir yandan televizyonda seni seyrediyordum. Bana ait puanları nasıl aldığını.. Küfrediyordum. Nefret ediyorum şu Hunt’dan diyordum. Ve doktorum bir keresinde şunu dedi: ‘Hayatta bir düşmanınız olması bir lanet değildir, aksine bir nimettirAkıllı bir adam düşmanlarından, bir aptalın arkadaşlarından öğrendiğinin çok daha fazlasını öğrenir’. Biliyor musun? Haklıydı! Bize bak. Tanıştığımızda ne yapacağını bilmeyen salak iki çocuktuk. Ya şimdi? İkimiz de dünya şampiyonuyuz. Fena değil, ha?  Şimdi beni hayal kırıklığına uğratma. Çalışmaya başla ki, beni zorla.”

Rakip her zaman düşman değil ki.

Hatta iyi rakip, bizim de çıtamızın yüksekliğini belirliyor. Yeri geliyor, insanı dünya şampiyonu yapıyor işte.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir