Aşkta ‘Önce Vermenin’ Önemi..

Efendim, Brad Pitt’in Angelina Jolie için yazdığı rivayet edilen mektup iki yıldır internette dolaşıyormuş. Ben daha yeni gördüm.. “Karım çok hastalandı” diye başlayan mektup evliliklerinde sorunlu bir dönemi tarif ediyor. Jolie’nin aşırı zayıflaması, sağlığını kaybetmesi. Projeleri geri çevirmesi.. Depresyonda olması… Bunun üzerine kopma noktasına gelen bir beraberlik. Merak eden internette tamamını bulabilir. Brad Pitt -sözümona-bir karar veriyor. İlişki uğruna, eşi uğruna çaba sarfetmeye. Onu sevgisiyle yıkıyor, çiçekler, güzel sözlerle besliyor. Toplum içinde öve öve göklere çıkarıyor. Ve kadın yeniden çiçek açıyor. Mektup şu sözlerle bitiyor: “ Kadın erkeğin yansımasıdır. Delice severseniz, kadın da sevdiğiniz her şey olur.”

Mektubu Brad Pitt yazmamış. Ama internete düşmesinden bu yana milyonlarca kişi tarafından paylaşılmış. Yine ortalıkta. Sosyal medyada yorumlar muhtelif.

Kim yazmış olursa olsun, aşk ve vefa adına bir kaç şeyi gündeme getirdiğini düşünüyorum bu mektubun. Evlilik güzel ama engebeli bir yol. Bu engebelerde dengeyi kaybetmemek için birbirine yaslanmak, bir tarafın gücü tükendiğinde onu sırtlayabilmek çok önemli.

Almadan önce vermeyi refleks haline getirmek, hatta. Günümüzün beklentiler ve şartlarla kirletilmiş birlikteliklerinin dünyasında ilaç gibi geldi.

Kim yazmışsa eline sağlık.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir