Atraksiyon İyi de, Ya Hayır Derse?

Dolunayın aydınlattığı denizin kenarında, tepemizde su kabaklarından yapılmış rengarenk fenerler ve begonvillerle masalsı bir geceydi. Bodrum Gümüşlük’ün favori restoranlarından Mimoza’daydık.

Bir ara yanımızdaki botta bir hareket oldu, çiçekler, şampanya falan yüklendi. Sonra bir çift bindi bota. Açıldılar… Ve erkeğin sesi yankılandı denizden: “Benimle evlenir misin?”

Restorandaki şahitler olarak olaya dahil olduk. Alkışladık, ‘Eveeet!’ diye bağırdık. Restoranın sorumlusu Zeynep Hanım pek heyecanlıydı:“İnşallah evet der”..

Yılda en az on beş kere burada evlenme teklif ediliyormuş. Bütün çalışanlar heyecana ortak, son ana kadar romantik sürpriz için çalışıyorlarmış.

İyi de.. Ya evlenme teklif edilecek kadın ‘o noktada’ değilse? Arada kabul etmeyenler de oluyormuş. Hatta geçenlerde bir çift, kız hayır deyince kalakalmış. Sonra birlikte ağlayarak gitmişler! Restoran çalışanları da, müşteriler de yumruk yemiş gibi olmuş. Hayalkırıklığını herkes birden yaşamış yani.

Aslında normal değil mi? Kadının evlenmeyi düşünmemesi, ya da buna hazır olmaması. Ama erkek herkesin ortasında niyetini beyan edecek kadar emin olunca karşısındakinden de emindir diye düşünmek istiyoruz. Ya da her hikaye mutlu bitsin..

Neyse.. Biz şanslıydık, o gece bizim gördüğümüz genç kız evlenme teklifini kabul etti. Aman siz siz olun, böyle atraksiyonlara kalkışmadan kız arkadaşınızın nabzını iyice yoklayın.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir