Barışa Hizmet Etmeli, Kan Dökmeye Değil

Yıldız Tilbe kaç gündür herkesin dilinde. Bu kadar içli ve güzel aşk şarkısı yazabilen bir sanatçı, nasıl olur da böylesi nefret dolu tweet’ler atabilir? Nasıl “Hitler’in eline sağlık” diyebilir? Nasıl Müslümanların Yahudilerin kökünü kazıması beklentisi içinde olabilir?

Twitter’da dilinin döndüğünce verdiği yanıtlardan anladığım şu: O, adaletsizliğe isyan ediyor. Gelişmiş ülkelerin tuzunu kuru buluyor. Aklı başında her insanın kanını dondurması gereken nefret dolu sözlerinin hepsi çok yanlış. O mesajları izlediği haberlerden, ölü Filistinli çocuk görüntülerinden, genel politik ortamdan ve söylemlerden etkilenip, deyim yerindeyse dolduruşa gelip attığını düşünüyorum.

İsrail Devleti’nin politikalarıyla alakası olmayan ya da kimseye zarar verme niyeti olmayan milyonlarca Yahudi’nin ‘kökünün kazınması’nı istemek, ölüme ölümle karşılık vermek, ruhu ve özü sevgiden oluşan kimsenin dileği olamaz… Deli dolu ama duyarlı ve sevecen olduğunu bildiğim Yıldız da eminim bir düşünse, o sözlerin kendi kalemine yakışmadığını, barışa ve dostluğa değil, kana ve gözyaşına hizmet ettiğini anlayacak, gereğini yapacaktır.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir