Dedikodu Doğru Olmasa da, Obama Yandı..

Fransız bir fotoğrafçı, Pascal Rostain bir kuyuya taş attı: Dedi ki ‘’ABD Başkanı Obama ile Beyonce aşk yaşıyor! Hatta bu Salı, çok muteber bir gazete olan Washington Post bu haberi yayınlayacak..’’

Ve tabii Fransız basını açıklamanın üzerine atladı. ABD de öyle. Çok geçmeden dedikodu dünyaya yayıldı.. Obamalarla aile dostu olan Beyonce iddialar için, ‘saçma’ dedi. Salı günü geldi çattı. Washington Post’ta da o haber yok elbet. Gazetenin sözcüsü, Rostain’i yalanladı: ‘Başkan’la ünlü sanatçı ve ailesinin dost oldukları ötesinde bir bilgimiz yok’’.

Fransız fotoğrafçıysa dün Fransız bir dergiye, ‘Ben zaten gün vermemiştim, yani iddialar var demiştim, biliyorsunuz Obama çiftinin arası pek iyi değil, vs, vs, vs..’’

Çevir kazı yanmasın yani.

Gazetecilik sorumluluk gerektiriyor. Hele haber yapacağınız insanların özel hayatları konusunda. Ama kimin umurunda. İnsanlara çamur atmak bu kadar kolay işte! ABD Başkanı da olsanız, dünyaca ünlü sanatçı da, köşedeki bakkal da.

Gerçi bu durumda köşedeki bakkal olmayı, ABD Başkanı olmaya tercih edebilirim! Haberin doğru olup olmaması önemli değil ki. Bir anda adamcağız sanık sandalyesine oturtuldu imaj olarak. Erkek olarak güvenilirliği dünya magazinseverleri tarafından sorgulandı. Bitmedi de.. Asparagas  haberin internette 100 milyon başlıkta verilmesiyle, Obama’nın Danimarka’nın sarışın Başbakan’ı ile çektiği ‘selfie’ ve karısı Michelle’in onları o esnada öfkeyle süzüşü Fransız basınında tekrar tekrar yayınlanıyor.

ABD basınıysa şimdi merakla arası soğuk olduğu bilinen Obama çiftinin Sevgililer Günü’nde ‘çakma’ da olsa aşk dolu bir kare görüntü verip vermeyeceğini tartışıyor!

Dünyanın en kuvvetli koltuklarından birinde oturuyor olsa da Obama da, neticede bir koca. Karısını germiş bir koca. Allah yardımcısı olsun..

****

 

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir