“İffetli Kadın Kalabalıkta Kahkaha Atmaz!”

Ey Allahım.. Bu coğrafyada kadın olmak ne zor..  Bir bu eksik kalmıştı:  Kahkahayı nerede ve ne şartlar altında atacağımızın bize söylenmesi!.

“Kadın, kareketlerinde cazibedar olamayacak” diyen Bülent Arınç ‘iffet sembolü’ kadının tarifini yapıyor:  “Nerede öyle yüzüne baktığımız zaman yüzü hafifçe kızarabilecek, boynunu öne eğebilecek, gözünü bizden kaçırabilecek iffet sembolü kızlarımız.”

O nasıl bir bakmadır Allahaşına, ki kız gözünü kaçırmak zorunda kalsın?

Yani sevgili okurlar.. Cazibeliysek, bir de kahkaha atıyorsak.. Hem iffetsiziz, hem de etraftaki erkekleri günah işlemeye teşvik ediyoruz.  Bu mantalite, günah işlemek için hiç bir teşvike ihtiyaç duymayan o erkekleri sorgulasa önce.

Gülmek, hem de kahkahalar atarak fütursuzca gülmek kadar güzeli var mı? Hem kadının hem erkeğin en büyük hakkı, bu. Doyasıya gülebilmek.

Siyasetçilerin toplumsal değerler üzerine konuşması alışıldık; neden ahlak dersi vermeye kalkarlar, orasını bilmem. Kendini çok hikmet sahibi bulan siyasetçi ille de ders vermek istiyorsa ‘iyi, doğru, adaletli olmak, kul hakkı yememek, vs’ üzerine sözler söylese topluma daha faydalı olur.

Mahrem işler konusunda ‘ahlak ayarı’ ısrarından ziyade..

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir