İyiler Daha Fazla..

Mardin’in, hatta bu coğrafyanın en görülmesi gereken tarihi hazinelerinden birine, Dayrülzafaran Manastırı’na gittik. Yapımı 1600 yıl öncesine dayanan manastır, Süryanilerin en önemli kutsal mekanlarından. İçeride dilek mumlarının önünde fotoğraf çekip instagram hesabımda paylaştım. Bir de ne göreyim. Bir dolu nefret mesajı. Yok camilerimizden niye utanıyormuşum, cahil miymişim, bir Müslümanın Hrıstiyan tapınağında ne işi varmış, yok Müslüman değilsem de aptalmışım, kafasızmışım, cehennemde yanacakmışım zira en son ve doğru din Müslümanlıkmış

Yahu.. Topraklarımızda olmasından övünç duymamız gereken bir ibadet yerinden iyi dilek dilemişim diye ben kötü, bu mesajları yazanlar nasıl iyi ve Allah katında daha muteber olduklarını düşünürler… Bu, kendinden olmayana yönelik nasıl bir karanlık kalptir, inanın üzüldüm.

Dini bir takım tutma, safını belirtme ve siyaset aracı yapanlar, Türkiye’deki dini ve etnik mozaiği sevgiyle kucaklayamayan insanlar bu toplumun temelini dinamitliyorlar.

Allah, Tanrı, Evren.. İnananlar, aynı Yaradan’a sığınıyor. Neyse ki kalbi, Yaradan’dan ötürü her canlı için sevgiyle çarpan çok sayıda makul insan var da, onlar ışıklarını instagram hesabımdaki mesajlarıyla yaydılar. Kim kimdir belli oldu..

Şükürler olsun ki kalbi ve aklı aydınlıkta olanlar, içi binbir hinlik dolu göstermelik dindarlardan daha fazla. 

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir