kanser

Kanserleri Yere Seren Kadın…

Şahane tipli, incecik, kaslı bir kadın çimlerin üzerine uzanmış yoga yapıyordu ekranda. Ne tip yoga, kimmiş bakayım derken anladım ki ekrandaki sevgili Nilgün Belgün’ün Fox’taki programı. Yoga yapansa modacı Clio Fotiyadis.

İlk tanıdığımız adıyla Clio Mutaf.

Değişen tek şey soyadı olmamış Clio’nun. Görmeyeli epey sallantılı bir hayat yolculuğu geçirmiş. Sallantılı derken… Sadece sağlık kısmına düşeni bile çoğu insanı canından bezdirir.

Clio, rahim kanseri, ardından meme kanserine yakalanmış. Beyninde de bir tümör saptanmış. Önce ameliyat olmuş. Sonra tümörler yeniden vücuduna dadanmış. O da tası tarağı toplamış, Hindistan’a gitmiş. Orada alternatif tıp uzmanı bir doktorla tanışması hayatını değiştirmiş.. Daha doğrusu hayatını yeniden keşfetmesini sağlamış.

Ameliyat olmadan, hiç bir ağır tedavi geçirmeden tamamen sağlığına kavuşmuş. Ülkesine geri dönmüş. Ama eski, şehir hayatına değil. Gökçeada’ya yerleşmiş. Clio, şu an yoga eğitmeni. Kendini doğaya ve enerji çalışmalarına adamış. Bir bikini üstü ve pareoyla yoga yaparken çekilen görüntülerde inanın yirmili yaşlarda duruyor vücudu. Orta yaşı ele veren saç diplerini boyatma gereği bile duymamış. Öyle ışıl ışıl, öyle memnun ki kendinden.

Her şey beyinde”  diyor Clio Fotiyadis. Hastalanmak da, iyileşmek de.

Pozitif düşüncenin insan bedeni üzerindeki mucizelerini saymakla bitiremiyoruz ya son yıllarda.

Başkalarının yargılarına bu kadar bağımlı, maddeye bu kadar esir, kin, kıskançlık ve kötücüllükle içimiz çıfıt çarşısıyken…

Tonlarca ilaç kullanmışız neye yarar? Bir düşünelim bugün. Sağlık zihinde başlıyor. Önce onu temizlemekle başlayalım.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir