Kendi Çalıp Kendi Söyleyenler…

Önce uzun giriş cümleleri.. Sonra da ‘Halkla yaptığımız bu görüşmelerden yola çıkarak edindiğimiz izlenim’ tadında bir şeyler. Halk merak ediyormuş. Ekmeleddin İhsanoğlu, ekmek fiyatını kesin bilmiyordur, diyormuş halk.

Amacı gazetecilikten ziyade ‘tutması gereken tarafın rakibini karalamak’ olan arkadaşlar… Artık şu  ‘Halk diyor ki’ uyanıklığı olmuyor. Kimse yemiyor. Soruna güven, açık açık kendi sorunmuş- ya da yazıişleri senden istemiş- gibi sor.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun basın toplantısına, Yeni Akit gazetesi muhabirinin alınması da, soru sorabilmesi de Türkiye’deki yeni konjonktürde alışıldık bir şey değil. Kamplara alıştık, zira muhalif gazetelerin temsilcileri de Başbakan’a soru soramıyor.

İhsanoğlu, her şeye rağmen ekmeğin fiyatını ders verir gibi söyledi. “Cevabım yeterli değilse sizin benim ağzımdan istediğinizi yazabilirsiniz” dedi.  Yazabilirlerdi de. Yalan mı? Günümüz Türkiyesi’nde  herkes her haberden, her demeçten, her vahşetten, her başarı öyküsünden kendi görmek ve duymak istediği kadarını alıp yaymıyor mu? 

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir