Homeland season 4 billboard

Köktendinci Kim Çıkacak?

ABD’de de yeni yayın dönemi başlıyor malum. Her tarafta yeni sezon billboard’ları asılı. Bir tanesi her yerde gözüme ilişiyor. Çünkü fanatikçe izlediğim ve yeni sezonunu heyecanla beklediğim bir dizi, Homeland. Bu köşede yer almasının nedeni ise son sezonun finalinde CIA ajanı Carrie Mathison’un İstanbul büro şefliğine atanmış olmasıydı. Olağanüstü performansıyla bir çok ödül kazanan Claire Danes, nasıl bir İstanbul anlatacak, dördüncü sezon İstanbul’da mı geçecek derken…Billboard’a bakıyorum.  Carrie. Başında kırmızı bir örtü. Etrafında da baştan aşağı kara çarşaflı insanlar.

Dizi İstanbul’da değil, Güney Afrika’da çekiliyor aslen. CIA ve karanlık Ortadoğu ülkeleri/ terör örgütleri, vs çevresinde dönen ilişkiler anlatılırken bizi nasıl resmedecekler merak içindeyim. Gerçi fragmandan ve haberlerden anladığım kadarıyla hikaye Pakistan bağlantılı olacak. Bakalım kötü, karanlık, terörist, köktendinci kimin ülkesinden çıkacak?

IŞID ve onunla mücadele bu kadar gündemdeyken, içinde İstanbul geçen her Hollywood yapımı ilgi çekmeli. Beyaz Saray’ın incelikli göndermeleri için biçilmiş kaftan oluyor ya bu tip prodüksiyonlar.

Neyse.. 5 Ekim’i bekleyeceğiz artık.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir