lady-gaga

Lady Gaga.. Wow..

Uzun zaman sonra ilk kez bir konser bana “İyi ki gelmişim” dedirtti. O trafiğe de, astronomik bilet fiyatına da, İTÜ konser alanı yollarını arşınlamaya da değdi.

Dünya üzerinde –hele dijital markette- albümleri en çok satan sanatçılardan Lady Gaga, İstanbul’da kelimenin tam anlamıyla müthişti.

Gaga, fütursuzluğun beden bulmuş haliydi.

Kendinden beklendiği üzere çok provokatif kostümler giyindi. Hatta sahnede soyundu bile. Güldürdü. Ağlatttı. Şaşırttı.

Bir sahne şovunda olması gereken her şey ve fazlası vardı İTÜ’de o gece.

KISA KISA

  • Lady Gaga, ülkemize gelen sanatçıların neredeyse hepsinin yaptığı gibi konuşmasını ve şarkılarını Türkçe sözcüklerle renklendirdi. Üzerine yapışmış gibi durmadı ama. Sahici, ve samimiydi.
  • Bol bol konuştu. İngilizce. Ve kalabalık her söylediğine çok güzel tepki verdi.
  • Her şarkı için yeni bir kostüm giydi. Hepsi Gaga’nın tarzına özel tasarlanmış kıyafetler birbirinden ilginç ve güzeldi.
  • Kalabalık arasından bir genç kızı sahneye çıkardı, piyano başında beraber otururlarken söyledi şarkısını. Sarı saçlı, yüzü ‘küçük  canavarlar’ gibi (Lady Gaga hayranları) boyalı kız İran’lıymış. Gaga ona sarılıp, öptü. Farklılıkların güzelliğine ve eşcinsel haklarına değindi, bir yandan Born This Way’i söylerken. İranlı kız gözyaşlarını tutamadı.
  • Lady Gaga, hem popta çığır açan bir şarkı yazarı, hem de çok iyi bir şarkıcı. İlk albümünden bu yana kuvvetli sesini bağıra çağıra her şarkıda ispat etmeye kalkmaması, şarkılarını dinleyene daha kolay benimsetiyor. Vokal performansının farkı sahnede ortaya çıktı tabii. Konser sonuna kadar- o kadar dansa rağmen- sesinde en ufak bir düşme olmadı. Çok ama çok iyiydi.
  • On beş dansçısı da hep kostüm değiştirdiler. Koreografi, ekran grafikleri, ışıklar ve kostümler “Oh, sonunda adam gibi bir sahne şovu izledik” dedirtti. Özenilmiş iş başka oluyor. Sırtında bir gömlekle üç vokalistin sesinin arkasına sığınan sanatçılar hiç tat vermiyor.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir