Onlar bile Yapıyorsa Siz Neden Yapmayasınız?

Photoshop’lı- rötuşlanmış- fotoğraflarla ilgili yazım için yorumlar üzerine:

  • Okurlarım Britney Spears’ın rötuşsuz fotoğraflarının yayınına izin vermesini takdir etmiş. Sanatçının ayrıca “Kendi vücudumu kusurlarıyla birlikte harika buluyorum” dediğini de ekleyeyim. Unutmayalım.. Bedenimizi her haliyle seversek güzel oluruz.
  • Zannetmeyin ki kusurlarıyla barışık olmayanlar sadece ‘az güzel’ kadınlar. Aksine, güzellikleriyle ünlü bazı modeller, kendini en güvensiz hissedenler arasında. Beslenme bozukluğundan, tipiyle ilgili takıntılara ne ararsanız bu meslek grubunda var.
  • Victoria’s Secret modellerinin fotoğraflarında –elbette her marka fotoğrafında olduğu gibi- rötuş olduğunu

 tahmin edilebilir sanırım.. Sadece bir iki küçük dokunuş değil, beller ve bacaklar bayağı inceltiliyormuş. ‘Photoshopbilen’  kesim yememiş içmemiş, ortaya çıkarmış. Internette bulabilirsiniz.

  • Hatta meleklerden Miranda Kerr’in instagram hesabındaki fotoğraflarla oynadığı ortaya çıkmış. Rötuşsuz fotoğrafta da çok güzel olan model, photoshop’la belini, bir başka fotoğrafta kalçalarını öyle bir inceltmiş ki, ne gereği var anlamadım.

 Ne demiştim? Dayatılan güzellik algısı sizi yanıltmasın, önünüze gerçekçi olmayan hedefler koymasın. Fit olun, ama  zayıf olacağım diye vücudunuzu sağlıklı besinden mahrum bırakmayın. Bunu ezelden beri zayıf olan biri olarak söylüyorum, inanın bir dirhem et bin ayıp örtüyor. Fotoğrafta beliniz mi kalın, göbeğiniz mi var? Doğru poz vermeyi öğrenin, ayna karşısında çalışın.

Ayrıca.. Bakın instagram filtreleri ne harikalar yaratıyor. Ünlü modeller yapıyorsa siz de yapabilir, kendinizi istediğiniz gibi güzelleştirir, inceltirsiniz. Internet üzerinde amatörler için bir çok photoshop uygulaması var, instagram’ınki kesmezse bunları kullanabilirsiniz. Kendini güzel görmek, güzel hissetmek.. İnsanın kendine güvenini artıracaksa neden olmasın?

 

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir