kayiplar

Schumacher ve Kayıplardan Ders..

Daha geçenlerde çok sevdiğim iki arkadaşımla konuşuyorduk. Bazı kayıp ya da hastalıklarımızı. Ve bunların aslında bizim için ne büyük aydınlanma vesilesi olduğunu.

Kulağa hiç hoş gelmese de böyle. Ani ve büyük dertler bizi bir anda olgunlaştırıyor. Hayata hiç bakmadığımız pencerelerden bakmamızı sağlıyor. Etrafımızdaki herkesi daha iyi tartmamıza imkan sağlıyor. Ama en önemlisi.. Kendi gücümüzü, nelere göğüs gerip küllerimizden nasıl tekrar doğabildiğimizi bize gösteriyor.

 Yemekteki arkadaşlarımdan biri lösemiyi yendi. Işıl ışıl gözleri, yenilenmiş inancı ve kendine güveniyle bambaşka biri olduğunu, hayatını yeniden yaşasa bir çok kararını farklı vereceğini anlatıyordu neşeyle.

Allah kimseye çekemeyeceği yükü taşıtmasın. Ama hastalıklar, kayıplar, felaketler bizim başımıza gelmeyecek diye bir garanti yok. Gözyaşımızı döküp her tür duygumuzu ifade ettikten sonra yola devam gücü bulabilmek bile başlıbaşına alkışlanması gereken bir başarı. Hele bir de bu yolda öğrendiği dersi başkalarına aktarmak adına faaliyetlere yönelir, hem kendimizi hem de başkalarını aydınlatırsak şerden hayır da çıkmasına aracı olmuş oluruz.

Bakın Formula 1’in efsanevi pilotu Michael Schumacher’e. Kayak yaparken düş, kafanı çarp.  6 ay komada kal. Sonra mucizevi şekilde uyan. Ne var ki Alman pilot hayatı boyunca yatalak kalacak ve başkalarının yardımına muhtaç olacakmış. Şimdiye kadarkinden 180 derece farklı bir hayat yani. Tüm yaşamı bir başarı hikayesi olan Schumacher bu tecrübeyi dönüştürecek gücü kendisinde bulabilecek mi?

Bambaşka bir hayatta üretken olabilecek mi? Tüm kalbimle öyle olmasını, kaza, kayıp yaşamış ve hastalık geçirmiş tüm insanlara ilham vermesini diliyorum.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir