Sevgi Vermenin ‘Tarz’ı

Sevgi vermeyi de öğrenmek lazımmış.

Yazar Amanda Gore böyle diyor. Geçen gün twitter’dan paylaştığım yorumlarında, “Genelde almak istediğimiz tarzda sevgi veriyoruz” diyordu.

Sevgi verme tarzımız, ailemizden gördüğümüz şekilde gelişirmiş. Birbirine devamlı seni seviyorum diyen, sarılan, öpen anne babaların çocukları da sevgisini böyle gösteriyor. Böyle büyüdünüz, ama şimdiki partneriniz öyle büyümedi. İlişkinize yansımaları bayağı sorunlu oluyor.

Hepimiz, kendimize neyin yapılmasından hoşlanırsak, karşımızdakine onu veriyoruz. Diyelim bize yemek yapılsaydı hoşumuza giderdi. Ya da güzel kartlar, çiçekler almak isterdik. Sevgilimize, eşimize aynen bunu yapıyoruz.

Sonra da o, beklediğimiz sevinci göstermedi diye bozuluyoruz!

Önemli olan karşımızdaki nasıl mutlu oluyor onu gözlemlemek. Sonra da sevgi gösterisini ona göre yapmak. Ki hem biz hayalkırıklığına uğrayıp karşımızdakini nankörlikle suçlamayalım, hem de yaptığımız makbule geçsin, gerçekten sevdiğimizi mutlu etsin.

 

Benzer Yazılar

2 cevaplar
  1. Kübra Karabağ
    Kübra Karabağ says:

    Yazılarının hepsi bir birinden güzel. Paylaştığın bilgilerinle hayata daha doğru adımlar atacağıma eminim 😊 teşekkürler güzellik.

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir