Yağmura Gerek mi Var?

Ne zamandır yazayım diyordum. Sonunda dayanamadım. Atatürk Havalimanı’nda hava şartları nedeniyle seferler aksadı ya…Sorunlu seferlerdeki yolculara ait bagajlar havalimanında onlara ayrılan alana sığmayınca aprona taşınmış. ‘Apronda bagaj dağı’ diye resimlerini gördük. Havayolu şirketleri bunu bagajlar karışmasın ve uçaklara daha hızlı yüklensin diye uygulamışlar. Görevliler bagajlar yağmurdan ıslanmaması için üstlerini brandayla örtmüş.

Hmm.

İyi bavulu gönül rahatlığıyla uçak bagajına verir misiniz?

Bagajların zarar görmesi için uçak seferlerinin aksamasına gerek yok ki. Yepyeni bavulla Atatürk havalimanından iki kez uçun… Bir daha o bavulu tanıyamazsınız.

Ömür boyu’ garantili, ‘dünyanın en sağlam ve hafif’, polikarbon ve alüminyumdan yapılmış bavulum bir THY uçuşunda delindi! Şaka yapmıyorum.

Tabii rapor tutuldu, THY güya tazmin edecek, bavulun onda biri kadar bir rakam ödemeyi uygun bulmuşlar. Almaya tenezzül dahi etmedim. Bir daha da hiç bir bavula öyle bir para vermedim. Değmez çünkü. Bavulları taşıyan elemanlar her birini sağa sola öyle bir atıyorlar ki, darbe almamış, çizilmemiş köşe bulamazsınız.

Kötü niyetlerinden değil elbet.
Arada dertleşiyoruz kimileriyle. “Yeterli bagaj elemanı yok” diyorlar. THY ile Havaş ortaklığı olan TGS (Turkish Ground Services) çalışanlarına az ücret veriyormuş ve bir kişiye beş kişinin işini yüklüyormuş. Doğruysa, olacağı bu. Yerden en az yirmi/ otuz kiloluk malı alıp diğer arkadaşına iletmek için top gibi atmak zorunda olduklarını söylüyorlar. Bir çoğu bu yüzden sakatlanıyormuş.
Allah yardımcıları olsun.

Benzer Yazılar

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir