Ben Bir Gün Kadınken

‘’Sen ne diyorsun hocam.. Biz iş dünyası içinde yükselebilmeyi başarmış kadınlarız.. Bizim başarısız olacağımız bir iş yok!’’

 Böyle emindik KAGİDER’liler olarak tiyatroya heves ettiğimiz gün. BKM Genel Koordinatörü Celal Tak  iddialı grubumuza önce şöyle bir bakmış, sonra sahnede oyunculuğun başka hiç bir işe benzemediğini, orada iki laf bile etmenin ne zor olduğunu bizzat üzerimizde örnekler vererek göstermişti.. Ne günlerdi! Kimler yoktu ki aramızda.. Hayatında bir topluluk karşısında kısa konuşma bile yapmamış olanlarımız . Doğası gereği çekingen olanlarımız. Yönetmene işini öğretmeye kalkanlarımızJ.. Zor kadınlardık vesselam. Ama Celal Hoca bizi bir kaç haftada muma çevirdi. Hocamızı can kulağıyla dinleyip, bizden her beklediği performansı göstermek için çabaladığımız 6 ayın sonunda iki gece üstüste, Cumartesi-Pazar sahnedeydik.

* ‘Ben Bir Gün Kadınken’i sahnelemeden önce kulisteki halimiz görülmeye değerdi. Koca koca

insanlar, bir yandan heyecandan ölüyoruz. Bir yandan da yuvadaki çocuklar gibi durmadan ve aynı anda konuşuyoruz. Konuşma demişken, adına büyük risk alıyoruz, zira ekibin yüzde 90’ı hastalıktan kırılıyor. Serumla, maskeyle bile gelenimiz vardı, düşünün.

* Seyircimiz muhteşemdi, öyle çok güldüler ki biz de çok motive olduk sahne üzerinde. İki gecelik bilet/davetiye satışından ve sponsorlardan elde edilen gelirle hayırlı bir iş yapacağız. Online eğitim amacıyla kuracağımız Kagider Akademi, girişimci ruhu olan kadın erkek herkesi iş hayatına hazırlayacak.

* Destekçilerimiz olmadan olmazdı. BKM’nin emeği büyük. Bir de sahnemizi gönüllü olarak bizlerle paylaşan profesyonel sanatçı arkadaşlarımız-ki erkek rollerini onlar oynadı. Hakan Bilgin, Yavuz Pekman ve Caner Alkaya’nın katkısı bizim oyunumuzu da yukarı taşıdı. Sağolsunlar varolsunlar…

* Oyun bitip de alkışların keyfini çıkardıktan sonra gece geç saatlere kadar konuşma trafiğimiz devam etti. Gripten sonra esas çok daha kalıcı olan sahne virüsü bulaşmıştı bir kere… Herkes ‘Bir şekilde sanat hayatımızı devam ettirmeliyiz!’ duygusundaydı.

* Çok başarılı bir iş kadını olan Sanem Oktar’ın yirmi yıl sonra sahneye dönüşü muhteşem oldu. Sanem, Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular’ından. Sahnede o kadar iyiydi, performans sonrası öyle müthiş bir elektrik yayıyordu ki, bence bu hikaye böyle bitmez. İçindeki sanatçı bir daha hapsolur mu, bilmem.

* Uzun lafın kısası.. Çok emek verdik, harika bir ekiple çalıştık ve iyi bir iş yaptık. Umarım Kagider Akademi’yle de binlerce insanın hayatının değişmesine, yeni yönler kazanmasına katkımız olur.

Benzer Yazılar

“Bana Bir Daha Barış Demeyin…”

/
Onun adı Esma Al Gul.  Filistinli bir gazeteci. Esma, günlük…

Evlenmeniz Gereken Gerçek Kişi..

/
Tracy McMillan, yazar, televizyon yapımcısı ve ilişkiler…

“Kredimi Bir Ödesen N’olur Be Abla..”

/
Bir mesaj ki.. Okurken yüreğin sıkıntıya girmemesi mümkün…

Dert Dinler misiniz?

/
Paylaşmak, insanlığın gereklerindendir. Dertler paylaştıkça…

Monaco’nun Grace’i…

/
Seyirciyle buluşma tarihi ertelendikçe ertelendi. Yönetmeni…

Hizaya Gelmeyenin Poposunu Dürten Koltuk

/
Kültürel bir şey bu. Batı ülkelerine seyahat edenler ne…

Kumaş Bezin Dönüşü..

/
Çevre bilinci arttıkça kumaş bezleri savunan kampanyalar…

“Beni Dövdü, Bana Tükürdü” Derse..

/
Gözümün önünde bacağını uzatarak havada uçtu. Ve bir…
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir