Cildimiz Kartvizitimiz Gibi

Genel olarak nasıl mizaçlı birisiyiz, sinirli mi neşeli mi.. Nasıl bir hayattan geçmişiz, zor mu, kolay mı.. Cilt dediğimiz bu en büyük organ, tüm yaşadıklarımızın ve mood’umuzun haritası adeta.

Yaşanmışlıklar adına kısa bir ömre çok şey sığdırmış olduğumu söyleyebilirimJ Yine de yaşıma göre şaşırtacak derecede iyi ve genç görünen bir cildim var. Şöyle söyleyeyim.. ABD ziyaretlerimde kızımın üniversitesine gittiğimde beni de öğrenci sanıyorlar. İçki servisi yapılan yerlerde kimliğimi görmek istiyorlar. Gülüyor ve gururla kimliğimi çıkarıyorum.

Bunu anne tarafımdan miras genlere olduğu kadar, iyi bakım ve etkili stres yönetimine de borçluyum.

Evet, stres yönetimi.

Hemen söyleyeyim, stresle başa çıkmak konusunda bir şeyler yapmadığımız takdirde cilt yaşlanması en son endişelenmemiz gereken şey olur. Stres, hücrelerin resmen canına okuyor. Ve bütün hastalıklara davetiye çıkarıyor. Bu bir başka yazının konusu olsun.

Bakıma gelince.. Ne kozmetoloji eğitimim var, ne de bu anlamda başka bir uzmanlığım. Sadece kişisel bakım benim için çocukluğumdan bu yana büyük bir tutku. İyi bir araştırmacı da olduğum için cilt üzerine ne varsa buluyor, okuyor, öğreniyor ve deniyorum.

Bu sitede &defneiledogalguzellik şeklinde bir başlık açmak aklıma hiç gelmemişti önce. Eski bir haberci olarak her paylaşımımın bir haber değeri olması gerektiğini düşündüğüm içinJ Yüzüme ne sürdüğüm kimseyi çok ilgilendirmez sanıyordum. Ama bir de baktım ki sizden çok soru geliyor. Cevap veriyorum. Daha çok soru geliyor.. Dolayısıyla bu websitesi’nde bakımseverler olarak bilgi ve tecrübelerimizi paylaşacağımız bir mecra yaratma düşüncesi aslında sizden çıktı. Kolları sıvıyoruz o halde..

Hem ruhunuzun hem cildinizin hep ışıldaması dileğiyle..

3 cevaplar
 1. Emine Meşe
  Emine Meşe says:

  Duymaya alışık olduğunuz birşey yazıcam..Sizi çok seviyorum..Ve ilgiyle ,merakla,heyecanla takip ediyorum.Her konuda dogru bilgilendirme ve yönlendirmelerinize çok ihtiyacımız var.. Paylaşımlarınız için çok çok teşekkürler,sevgiler..

  Cevapla
 2. Defne Samyeli
  Defne Samyeli says:

  Çok tatlısınız! Ben de sizi çok seviyorum. Bildiğimi, bulduğumu paylaşmak için bu site. Sayenizde bayağı motiveyim:) Sevgiler..

  Cevapla
 3. dogancan
  dogancan says:

  defne hanım benim saçlarım erken yaşta ağarmaya başladı acaba bunun önüne geçecek bir öneriniz var mı?

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir