Haydi Biraz sihir Yapalım..

Madem itidal, sabır, umut diye girdim ilk yazıya..

Haydi size Magic’ten bahsedeyim.

İlk çıktığı zaman dünyayı kasıp kavuran Secret vardı ya, onun yazarı Rhonda Byrne yazmış. Magic, yani Sihir.

Kişisel gelişim kitabı. Hayatınızı değiştirmek, sizi hayallerinize kavuşturmak için yollar öneriyor. Hemen aldım; prensip olarak bu konularla ilgili mümkün olduğu kadar çok kitabı destekleme kararım var. Şu hayatın içinde oradan oraya koşturur, hatta savrulurken, öyle olumsuz konuşuyor, öyle olumsuz inançlar oluşturuyor, bunları etrafımıza öyle bir saçıyoruz ki..

İnsanoğlunu biraz olsun pozitif düşünmeye iten her satır, öfke, hırs, intikam, kavga dolu şu gündemimizde bize ilaç gibi gelecektir diye düşünüyorum.

Sizi neredeyse duyar gibi oluyorum.. ‘Secret’ı da aldım, ne değişti ki hayatımda? Bu kuantum olayına bir ısınamadım. Kardeşim bütün bunların hepsi palavra.’.

Bilimsel ayrıntıya giremeyeceğim, zira yerim yetmiyor, ama kişinin frekansının ne olduğu, gerçekten hayatına çektiği tecrübeleri birebir etkiliyor. İyi frekansta olduğumuzu nasıl bileceğiz? Duygularımızı dinleyerek.

Parasızlık endişesi yaşarken, kendinize 100 kere ‘Ben zenginim’ demek değil, olay. Kendinizi nasıl kandıracaksınız ki? O endişe hissini önce ‘dönüştürmek’, sonra o yükselmiş frekans noktasından, ilk olarak gerçekleşebileceğine inandığınız şeyi dilemek gerekiyor.

Olayın aslı o dönüştürme zaten! Magic, hayatımıza ‘sihir’ katmanın yollarını öğretiyor. Bunun için de kullandığı enstrüman, minnet duygusu. Minnet duymak, bizi güçsüz, umutsuzken, yani frekans anlamında yerlerde sürünüyorken, yerden toplamaya en çok yardımcı olan şey.

Kitap 28 günlük bir egzersiz programı vermiş. Ödev gibi, her gün yapmamız gereken şeyler var. Trafikte söylenmeye, defalarca kötü bir anıyı kafamızda canlandırmaya, telefonda saatlerce ondan bundan şikayet etmeye vakit bulabiliyorsak, bu egzersizlere de sabah akşam bir 10 dakika ayırabiliriz.

O egzersiz süresince minnet duyduğumuz şeyleri-laf olsun diye değil, cidden- sıralamak, içinizde beliren o sıcaklık duygusu yoğunlaşıncaya, yüzünüzde siz farketmeden bir gülümseme oluşuncaya kadar onlar için teşekkür etmek… Hah.! İşte yüksek frekans, bu. Gün içinde mümkün olduğu kadar yükseklerde kalırsanız, zaten sizi hep memnun edecek gelişmeler oluyor.

Önemli bir nokta..

Niye egzersiz kelimesini kullandım? Magic’in böyle bir kitap olmasını neden önemsiyorum? Bu işlerde okuyup, hoş bulup, hepsini bir kenara bırakmaya meylimiz var. Kas yapmaya çalışır gibi, pozitif düşünme çalışmasını ‘her gün’ yapmazsak işe yaramıyor. Alışkanlığa dönüşmüyor.

Benden söylemesi.

Sihir, mutluluk, olumlu gelişmelerle dolu günler diliyorum hepinize.

Benzer Yazılar

Nereye Yürüyorum?

/
Bayağı doğum sancısı yaşadım sayılır bu son haftalarda.…

Helal Olsun Mustafa Amca

/
İşte ömür boyu sevgi ve sadakatin örneği. Hatta, ömür…

‘Yol’, Stresi Kontrol Altına Almaktan Geçiyor

/
* Piyasaya çıkan kişisel gelişim kitaplarına hem mesafeliyim…. *…

Eskicilikten Kurtulmanın Hafifliği

/
Günün her saati hiç düşünmeden spora gidebilir, bir saat…

Fırsatlar ve Hayalkırıklıklarının Şehri

/
Film endüstrisinin global başkenti Los Angeles. Her cazibe…

Kanserleri Yere Seren Kadın…

/
Şahane tipli, incecik, kaslı bir kadın çimlerin üzerine…

Değişim Zamanı

/
İşinizden ayrıldınız. İsteğinizle değil. Atıldınız.…

Ayağa Kalkma Zamanı

/
İnişler çıkışlar demişken.. Madem bunlar kaçınılmaz,…
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir