İyi ki Böyle Bir ‘Çaba’ Var..

Cumartesi gecesi ünlü babalar, kollarında kızlarıyla podyuma çıktı. Çaba Derneği’nin kurucu üyelerinden modacı Sıla Öztürk’ün kıyafetleriyle. Her babanın yüzünde bir gurur ki, sormayın gitsin. E haklılardı tabii, kızların hepsi kuğu gibiydi. En ön sıralar da izlemeleri için annelere ayrılmıştı. Bu yıl kermes, defile ve önümüzdeki ay yapılacak Sezen Aksu konseri sayesinde elde edilecek parayla Florya’daki Çocuk ve Gençlik Merkez Binası’nı baştan aşağı yapmak. Sokakta yaşayan, ailesi olmayan çocuklar hayata tutunsun diye.

Sıla Öztürk, alkışlar arasında “Özlem’le (Kardeşi, Derneğin başkanı Özlem Cankurtaran) babamızı gökyüzüne uğurlayalı 8 yıl oldu, onun için bu gecenin bizim için anlamı tahmin dahi edemezsiniz” dedi… Ben tahmin edebiliyordum. Sıla da, Özlem de can dostlarım çünkü. Sevgili babalarına bağlılıklarına, ona duydukları aşka öyle çok şahit oldum ki..

Benden de bu yılki gösteri için bir ricada bulunmuşlar, defilenin açılışında Yeni Türkü’nün ‘Bana bir Masal Anlat Baba’ şarkısını seslendirmemi istemişlerdi. Ben de çıkıp söyledim… Göklerdeki babam için. Özlem’le Sıla’nın babası için. Hayat arkadaşımın babası için.. Çocuklarına erken veda etmiş tüm babalar için. Üzerine genç yaşta sevgili anne babasından ayrılan Murat Güloğlu’nun şiiri de gelince gözlerimizin nemlenmesi kaçınılmaz oldu.

Hayatımızın bu dönemecinde, biraraya gelip de ailesiz, evsiz çocuklara kendilerini ait hissedebilecekleri bir kampus verebilmek ne şahane bir duygu. Geçen yıl Ayvansaray’daki bina bitip de oradaki çocukları ziyarete gittiğimizde ne mutlu olmuştuk.. Darısı Florya’nın başına…

Benzer Yazılar

“Bana Bir Daha Barış Demeyin…”

/
Onun adı Esma Al Gul.  Filistinli bir gazeteci. Esma, günlük…

Evlenmeniz Gereken Gerçek Kişi..

/
Tracy McMillan, yazar, televizyon yapımcısı ve ilişkiler…

“Kredimi Bir Ödesen N’olur Be Abla..”

/
Bir mesaj ki.. Okurken yüreğin sıkıntıya girmemesi mümkün…

Dert Dinler misiniz?

/
Paylaşmak, insanlığın gereklerindendir. Dertler paylaştıkça…

Monaco’nun Grace’i…

/
Seyirciyle buluşma tarihi ertelendikçe ertelendi. Yönetmeni…

Hizaya Gelmeyenin Poposunu Dürten Koltuk

/
Kültürel bir şey bu. Batı ülkelerine seyahat edenler ne…

Kumaş Bezin Dönüşü..

/
Çevre bilinci arttıkça kumaş bezleri savunan kampanyalar…

“Beni Dövdü, Bana Tükürdü” Derse..

/
Gözümün önünde bacağını uzatarak havada uçtu. Ve bir…
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir