İyiliğin Ve Kötülüğün Sorgulandığı Film

Ben hayatımda bu kadar güzel, sempati ve merhamet uyandıran ‘kötü kişi’ görmedim.

Uyuyan Güzel’in farklı versiyonu olan Maleficent’tan bahsediyorum. Angelina Jolie, prensesi sonsuza dek uyutacak büyüyü yapan kötü cadı. Disney’nin nesiller büyüten masallarını farklı yorumlarla beyazperdeye taşımak moda oldu. ‘Uyuyan Güzel’i ‘kötü cadı’ Malefiz’in gözünden izliyoruz.

Büyüyü yapmış ama niye yapmış.. Kraldan ve ailesinden nefret ediyor ama niye… Keyifli, etkileyici, hatta yer yer benim gibi sulugözlüleri ağlatabilecek bir film… Rahmetli babam hep ‘Ölen mi kabahatli öldüren mi’ der, kimsenin durduk yerde kötüleşmeyeceğinden dem vururdu. Film bu anlamda iyilik- kötülük kavramlarını, ayrıca insanın sahip olma isteğinin ve hırsının ona neler yaptırabileceğini sorgulatıyor.

  • Prensesin 16 yaşındaki halini canlandıran Elle Fanning, gördüğüm en güzel gülüşlü kızlardan. Her gülümsemesinde alıp içinize sokmak isteyeceğiniz türden.
  • Kral Stefan rolündeki Güney Afrikalı Sharlto Copley ise, Hollywood’un ışıltılı isimlerinden biri değil. Bilimkurgu filmlerindeki sağlam performanslarıyla bilinen bir isim. Bu film için deneme çekimini Jolie’ye ulaştırmak için çok uğraşması gerekmiş. ‘Ben maraton koşucusuyum’ diyen aktörün önü Hollywood’da bundan sonra açılacak gibi görünüyor zira bir sonraki filminde yine büyük bir aktörle, Hugh Jackman’la oynayacak.
  • Prenses’in küçüklük rollerinden birini Jolie ve Pitt’in 5 yaşındaki kızları Vivienne Çiftin diğer iki çocuğu Maddox ve Pax de küçük rollerde filmde gözüküyorlar. Vivienne’in annesiyle karşılıklı sahnesini evde ailece çalışmışlar. Küçük kıza koçluk yapan baba Brad Pitt bayağı zorlanmış. Çekimde kelebeği takip etmesi gereken Vivienne kikirdeyip durmuş ve hiç oralı olmamış. Anne baba, kamera arkasında türlü maskaralıklar yapmak zorunda kalmışlar.
  • Bu arada Jolie’nin arasının limoni olduğu Oscar ödüllü babası Jon Voight, torunuyla gurur duyduğunu söyledi. Aktör “1982 yılında Angelina daha 7,5 yaşındayken biz de baba-kız filmde oynadık. O da Angie’nin ilk filmiydi” dedi.
  • Angelina-Brad çifti çocuklarının oyuncu olmasını istemiyor, sadece eğlence olsun diye bu filme a izin vermişler. İlerde kendilerine meslek olarak seçerlerse de, ‘Oyunculuğu hayatlarının merkezine koymasınlar’ diyor Hollywood’un en gözde çifti.

 

Benzer Yazılar

Böyle Detoksa Can Kurban

/
Kate Moss ve Naomi Campbell’ın Bodrum sevdasını anladım…

Komedyenler… Ve Manik Depresif Bozukluk..

/
“İnsanlar ne derse desin, sözler ve fikirler dünyayı değiştirebilir”…

Als'ye Dikkat

/
 ‘Bir kova buz’ kampanyası tüm dünyada çığ gibi büyüyor.…

Teşhir ve Taciz Mevzusu…

/
Yasemin Allen, Bebek’te Arap bir adamın tacizine uğramış. Bir…

Lady Gaga.. Wow..

/
Uzun zaman sonra ilk kez bir konser bana “İyi ki gelmişim” dedirtti. O…

Haberin Mutlu Edeni…

/
Türkiye’de neler olup bitiyor bilmek için internet bağlantısı…

Depresyondayken Derdin Hafifi Yok.

/
Bir çok kişinin hayatları hakkında şikayetine maruz kalıyoruz.…

Off ki Ne Off…

/
Kırk beş gün önce kapatılan, on beş gün önce yeniden…
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir