Kitap: Kısa Lafın Uzunu…

Habercilikte televizyon dünyasının marka isimlerinden olan Defne Samyeli, ekranlardan sonra yazdığı köşe yazıları ile hem gündemi hem de yaşama dair olan pek çok renkli konu ve konuğu bizlerin dünyasına taşıdı.

Türk siyasetinin yeni sahnesini hazırlayan duayen simalarından siyasetin yükselen yıldızlarına, sanatçılardan spor adamlarına, gazetecilerden akademisyenlere kadar pek çok isimle röportajlar gerçekleştirdi. Milliyet Gazetesi’nin sayfalarında yer alan bu röportajlarda kimi ona içini döktü, dünyasına konuk etti, kimi derya gibi bilgisiyle okuyucularını zenginleştirdi, kimi de savunduklarıyla bazı konularda yeniden düşünmeye sevketti.

Bu kitap, durmadan devam eden ve sürekli gelişen hayat içinde zamansızlıktan yakalayamadıklarımızı bize sunmak için hazırlandı.

Röportaj yaptığı isimler arasında kimler yok ki…

Acun Ilıcalı, Arzu Okay, Atıl Kutoğlu, Aylin Kotil, Belçim Bilgin, Cemal Hünal, Çelik, Dorothee Schmid, Erol Ergüler, Gilles Martin-Chauffier, Güven Güzeldere, Hayrettin Bulan, İzzettin Doğan, Nasuh Mahruki, Nevzat Yalçıntaş, Nihat Doğan, Nil Karaibrahimgil, Numan Kurtulmuş, Özlem Kaymaz, Ravi Snigh, Salih Güney, Serdar Eren, Seyfi Dursunoğlu, Sophie Fontanel, Tan Sağtürk, Tanju Sürmeli, Taylan Kümeli, Ülkü Erakalın.

Söz gibi uçmasınlar, tarihte daha belirgin bir not olarak kalsınlar diye sohbetlerin tamamı kapsayan “Kısa Lafın Uzunu” tüm seçkin kitapçılarda satışta.