Kötüde Israr Ediyorsanız, Hata Kimde?

Ne zamandır ilişki yazmadım. Zamanıdır.

Kötü erkekler’ konusuna girelim diyorum… Kötü kadınlar da var- bir başka yazıda değineceğim- erkek okurlarım sakın alınmasın..

Kötü erkeklerin kimi, ‘oyuncu’. Yalan söyleyen, ‘sadakat’in anlamını bilmeyen, aslında kadına saygı duymayan ve bir sıcak-bir soğuk davranışlarıyla kafasını allak bullak eden erkek. Kadını elde etmeyi, hatta kendine aşık etmeyi misyon edinmiş, derdi skor olan, bu uğurda rol yapan erkek.

Kimisi de sadece adanmış bir ilişki malzemesi olmadığı için, kötü. Kötüden çok, ‘yanlış’ erkek aslında. Bir çok kadına çekici gelen özellikleri var. Narsisist. En önemsediği kişi kendisi. Bencil. Zor. Kadında bir tür ‘mesih kompleksi’ni ateşliyor; kadın bu ‘kötü’ adamı kurtaran, onu değiştiren, ehlileştiren kişi olabilmek istiyor. 

Her çeşidinden bolca kötü erkek var etrafta.

Onlardan şikayetçi, ‘kurban’ kadınlar da çok.

Bir de ‘iyi’ erkekler var. Onlar da soruyor: ‘Biz kadına düzgün davranmak için elimizden geleni yaparken, kadınlar neden kendisine kötü davranan, oyun oynayan bu bencil ve skorcu tiplerin peşinden koşuyor?’

Yalan mı?

‘Devamlı’ kötü adama denk gelen kadınlara bir bakın. Hata, insanlar için.. Ama aynı hata bir kaç kez yapılıyorsa, orada bir durup insanın kendisine bir bakması lazım değil mi?

O zaman ne yapmalı?

*Karşınızdaki erkek sizi kandırdı, rol yaptı, ve onu sevmekle hata yaptınız. Bir daha yapmayın. Temkinli olun. İnsanların yalan söyleyebileceklerini hesaba katın. Ve lütfen.. Yeni biriyle karşılaştığınızda, kalbinizi ona emanet etmeden bekleyin.

*Kötü erkeklerin farkına varın, onları tanıyın. Özellikle narsisistleri. Bu kişilerin ruhunun derinliklerinde müthiş bir özgüven eksikliği vardır; narsisist bir partner size sadece ömür boyu sevgisizlik ve sıkıntı verir.

*Kendinize saygı duyun. Size yanlış mı yaptı.. Saygısızlık mı etti, şiddet mi gösterdi, yalan mı söyledi, aldattı mı, ilgisini mi esirgiyor, özgüveninizi yerle bir mi ediyor? Lütfen onda ısrar etmeyin. Yürüyün, gidin.

*Kadın, önce kendini tanımazsa, bir ilişkide ne aradığını bilmiyor. Ve hep aynı adamlara denk geliyor. Bir partnerde aradıklarınızın listesini yapın. Öncelikleriniz, klişe  ‘güçlü, yakışıklı, zengin’ olmasın, ne olur! Harika bir ilişkide nasıl hissediyor olursunuz, onu hayal edin.. Nasıl bir erkek size kendinizi dünyanın en güzel, en komik, en seksi, en şahane kadını hissettirebilir? Nasıl bir erkeğe hayran olur, onu sonsuza dek sevebilir, ona güvenebilirsiniz? Nasıl biriyle sıkılmadan yıllar geçirebilirsiniz? İşte o adama aşık olursunuz..  O aşk da bir ömür sürer.

Hz. Ali ne demiş..  “Allah’ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle, hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle.”

Size hayırlı, sizi seven kişileri sevmeniz dileğiyle.

Benzer Yazılar

“Yiyin Kocanızın Parasını, Öbürüne Kalmasın!”

/
Fotoğraf internette dolaşıyor. Bir pazarda çekilmiş sanki. Yazıyı…

İş Ciddiyete Binince..

/
Aşık bir kadının başına gelebilecek en kötü şeylerden…

Kocanın Hiç mi Günahı Yok?

/
İyi giyimli dört kadın. Genç bir kadını alışveriş merkezinde…

“Gönlüm Isındığında Terkediliyorum”

/
“Ne zaman benim de gönlüm ısınmaya başlasa beni terkediyorlar.…

Sevgi Vermenin 'Tarz'ı

/
Sevgi vermeyi de öğrenmek lazımmış. Yazar Amanda Gore böyle…

Temkin.. Ve de Amaç, Lütfen..

/
 Erkeklerin pek bir değere bindiği’ şeklindeki yaygın…

Kadınlar ‘Kötü Çocuk’ mu Sever

/
Geçen günkü ‘Yakışıklı suçlu’ yazım üzerine erkek…

İdeal İlişki

/
Hazır doğa ve nimetlerinden söz açılmışken… Şu baykuşlara…
1 cevap
  1. Hatice yeşil
    Hatice yeşil says:

    Defne hanım, siz daima güzel kalmış,daima ön planda olan,hep sevilmiş, hayatı başarılarla geçmiş çok güzel bir kadınsınız. Pekiya boyle fırsatı olamayanlardan olsanız aynı düşünür muydunuz merak ediyorum.

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir