Nereye Yürüyorum?

Bayağı doğum sancısı yaşadım sayılır bu son haftalarda. Bu gördüğünüz websitesi mesela.

Yazılar, ilgi alanları, projeler, fotoğraflar, hatta arşiv çalışması derken hayatımı yıllarca öncesine geri sarmış, film gibi izlemiş oldum.

Ben ürettiklerimi derler, yenilerini üstüne eklerken koca bir ekip de bu sitenin tasarımı ve fonksiyonel şekilde çalışması için uğraştı. Hanife Hanım’la Göktürk kafelerinde önümüzde laptop’lar çay ve kahve eşliğinde geçen saatler ve bitmeyen yazışmalar sonrasında işte karşınızdayız:)

Bu site benim küçük televiyonum, gazetem. Merak edenler benim dünyamda ne olup bitiyorsa artık burada bulacak. Sitem yeni bebeklerimden biri, her geçen gün yeni malzemelerle büyüteceğim onu.

Sırf bu amaçla depo olarak kullandığımız eve gidip tonlarca koliyi karıştırmak için bile motive vaziyetteyim, düşünün artık.

Bu arşiv işi sardı beni çok! Eski hayatlarımdan, eski benlerden ‘an’ları yakalayan fotoğraflar, 90’lı yılların saçı, başı, takılarıyla sunduğum TV programları, çocuklarımın bebeklikleri, eski yaşamlar..

Bir yandan yeni olan her şey..

Müziğim gibi…

Ben kendi halimde çalıp söylüyordum yıllardır.

Derken güvendiğim bazı müzik insanları sesimi daha çok kişiyle paylaşmam gerektiğine beni ikna ettiler. ‘Bilmem ki..’ dedim..

Beni, söylemeyi sevdiğim şarkıları çok kişi dinlemek ister mi?

‘İstemez mi?’ dediler… Menajerim Oğuz Arınmış bana güven verdi.  Ve hala azıcık çekinceyle- müzik sektörünün değişmez görünen bazı kuralları beni yirmili yaşlarımda korkutmuştu– ama çok sevgiyle, tutkuyla, eğlenerek, güle oynaya stüdyoya girdik.

WePlay’in sahibi, gerçek bir müzik aşığı Haluk Polat,Son Arzum’u söylemem için bana ilk önerdiğinde cevabı heyecanla çarpan kalbim vermişti çoktan. Bir çırpıda hazırlanan şarkı, büyük tesadüf sonucu Endemol’deki çok sevgili dostlarım aracılığıyla her hafta rating rekoru kıran Paramparça dizisinde yayınlandı.

Ve huzurunuzda… Umarım seversiniz. Çünkü bu proje iyi niyetle, sadece müziğe hizmet etmek isteyen bir avuç çocuk ruhlu insanın biraraya gelmesiyle doğdu.

Bir yandan da Son Arzum, ve teker teker size sunacağımız diğer şarkılar da beni seçti sanki. Tuhaf gelebilir, ama aynen öyle oldu. Sanki bu şarkılar bir küçük tim kurdular, beni nazikçe doğru insanlar ve adımlara yönlendirdiler. Ve ben nasıl olduğunu anlamadan kendimi tüm diğer işleri reddetmiş ve müziğe adamış buldum.

Bütün gün ne yaptım bir yandan biliyor musunuz? Bu siteyi kurarken elime aldığım onlarca arşiv DVD’sinde benim için çok değerli haber yayınlarımı izliyorum. Evim gibi stüdyomdan, Meclis’e, Brüksel’den Washington’a yaptığımız yayınları.. Şimdi her biri müdür olan eski muhabir arkadaşlarımı.

İçim o dönemin enerjisi, hızı ve dinamizmiyle doluyor bir anda. O haber ikliminde, yayınların her saniyesinde o kadar ‘ben’im ki

Ama sanki hayatımın bu döneminde bir başka ben, içimde yıllardır bekletilmiş sanatçı artık dışarı çıkmak istiyor. Deli gibi senaryo yazıyor, sahne çalışıyor, sinema izliyor, çiçeğe-böceğe-göğe bakınca ağlıyor, gülüyor, durmadan şarkı söylüyor da söylüyor.

Bakalım bu yol beni nereye götürecek?

Hiç bir fikrim yok. Tek bildiğim içimden geleni, kalbimden geçeni yaptığım. Keyfim, huzurum çok yerinde.

Uzun lafın kısası…Nereye gidiyorsak, sizinle birlikte gideceğiz. Zira benim neredeyse bütün hayatım, tüm başarılarım, başarısızlıklarım, sevinçlerim, üzüntülerim sizin gözünüzün önünde yaşandı.

Eğer fazlasını ve ‘gerçek olanı’ merak ediyorsanız, arada bir buraya uğrayın.

Beni çocuk yaşta üne kavuşturan, hep daha iyisini yapmam için motive eden ilginize müteşekkirim.

İyi ki varsınız.

5 cevaplar
 1. Murat EKEN
  Murat EKEN says:

  Allah, o güzel yüzünüzden gülücükleri, bizlere de, sizi görmekten, mahrum etmesin inşallah. Sizi böyle bir platform’da yazılarınızdan ve resimlerinizden takibimiz, sanki karşımızda sohbet eder gibi heycanımızla devam edecek.

  Cevapla
 2. Defne Samyeli
  Defne Samyeli says:

  Allah sizi de eksik etmesin! Periscope’tan canlı yayına da başlayacağım yakında:) Paylaşmaya devam. Sevgiler..

  Cevapla
 3. Esra B
  Esra B says:

  Blogunuzu bulduguma cok sevindim, yolunuz acik olsun. Bilginiz, guzelliginiz, enerjiniz ile cok guzel bir ornek teskil ediyorsunuz. Paylasmaya devam edin bizlerle, takipteyiz. Londra’dan, sevgiler.

  Cevapla
  • Defne Samyeli
   Defne Samyeli says:

   Çok teşekkür ederim! Vakit buldukça her zaman paylaşmaya devam..Sizin de yolunuz açık olsun, Londra’ya selamlar.

   Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir