Niye Aramıyor?

Birinden telefon gelmesini ümitsizce istediğiniz oldu mu? Beş dakikada bir mesaj var mı diye cep telefonunuzu kontrol ettiğiniz?

Öyle kadınlar tanıyorum ki, ‘o’ erkekten telefon gelsin diye neredeyse beyin dalgaları kullanarak telefonun çalmasını sağlacaklar.

Tanışıldı, görüşüldü, arayacağım dedi. Bu kadar… Bir yaşanmışlık yok, ilişki yok, işin daha çok başı. Niye aramıyor?

İlişki uzmanları ne diyor bakalım.

  • Aramıyor, çünkü sizinle ne yapacağını bilemiyor. Zamanlama yanlış. Herkesin ilişkiyle her an hazır olduğunu düşünmek hatasını yapabiliyoruz zaman zaman. Erkeğin kendi hayatında işiyle , finansal durumuyla, ailesiyle ilgili dikkatini gerektiren aşktan meşkten öncelikli durumlar vardır belki.
  • Aramıyor, çünkü bir kadınla olgun, dengeli bir ilişkiye ve yakınlaşmaya hazır değil. Daha yüzeysel işler peşinde. Sizden bu anlamda ‘bir iş çıkmayacağını’ anlamış olabilir. Ya da yüzeysel olsun olmasın bir ilişkiye hazırsınızdır, ama erkek sonrasında sizden kolay kurtulamayacağı hissine kapılmıştır. Bu tiplerin aramaması zaten daha hayırlıdır.
  • Aramıyor, çünkü yaptığınız ya da dediğiniz bir şey onu sizden uzaklaştırdı. İlle de yanlış bir şey yapmış olmanıza gerek yok. Hassasiyet gösterdiğiniz bir konu başlığı ya da garsona davranış biçiminiz, belki onu çok yormuş olan eski sevgilisini hatırlattı. Belki verdiğiniz bir mesaj sizinle bir ilişkinin ‘zor’ olacağı izlenimine kapılmasına neden oldu.

Geçenlerde Rolf Dobelli’nin Hatasız Düşünme Sanatı adlı kitabından bahsetmiştim. İkinci kitapta ‘Tek sebep arama yanılgısı’nı anlatıyor. Hiç bir olayın bir tek nedeni yok. Dolayısıyla aranmıyorsanız, bu sizden kaynaklanan ya da sizinle hiç alakası olmayan bir dizi nedenden olabilir.

O zaman ne yapmalıyız?

Hayırlısı böyleymiş deyip, geçip gitmeliyiz. Ciddiyim.. Kadınlar kadın olmanın güzelliğini unutmuş gibi davranıyor artık. Roller değişiyor. ‘Elimi sallasam ellisi’ havasında olan, kadınlar değil, erkekler. Size kadın olduğunuzu, özel olduğunuzu, istendiğinizi hissettirmeyen erkekle ne yapacaksınız ki? Bir ilişki nasıl dinamiklerle başlarsa öyle devam eder, başta üstünüze düşmeyen birinden zaten sonradan bir Romeo çıkmasını beklemeyin.

Gezin, eğlenin, hobilerinize ve arkadaşlarınıza vakit ayırın. Bu arada ‘niye aramıyor’ dedirtmeyip hak ettiğiniz ilgiyi gösterecek erkek mutlaka karşınıza çıkacak.

 Yeter ki nasıl birini hak ettiğinize önce siz inanın.

Benzer Yazılar

“Yiyin Kocanızın Parasını, Öbürüne Kalmasın!”

/
Fotoğraf internette dolaşıyor. Bir pazarda çekilmiş sanki. Yazıyı…

İş Ciddiyete Binince..

/
Aşık bir kadının başına gelebilecek en kötü şeylerden…

Kocanın Hiç mi Günahı Yok?

/
İyi giyimli dört kadın. Genç bir kadını alışveriş merkezinde…

“Gönlüm Isındığında Terkediliyorum”

/
“Ne zaman benim de gönlüm ısınmaya başlasa beni terkediyorlar.…

Sevgi Vermenin 'Tarz'ı

/
Sevgi vermeyi de öğrenmek lazımmış. Yazar Amanda Gore böyle…

Temkin.. Ve de Amaç, Lütfen..

/
 Erkeklerin pek bir değere bindiği’ şeklindeki yaygın…

Kadınlar ‘Kötü Çocuk’ mu Sever

/
Geçen günkü ‘Yakışıklı suçlu’ yazım üzerine erkek…

İdeal İlişki

/
Hazır doğa ve nimetlerinden söz açılmışken… Şu baykuşlara…
1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir